вівторок, 2 червня 2020 р.

Практика 8 клас

 Добрий день, шановні учні!


8 клас

Практика з фізики

Шановні учні, для того, щоб пройти практику, вам потрібно розв’язати три задачі, пов’язанні з життям. Мабуть ви чули про всесвітню програму, яка перевіряє компетенції учнів та називається PISA. Кілька років тому учні України теж прийняли участь у цій програмі, але не дуже вдало. Я пропоную вам задачі, схожі на задачі з PISA. Ви можете розв’язувати задачі самостійно, можете об’єднуватися у групи, можете консультуватися із знайомими, але розв’язок задач (фото) присилає кожен з вас на адресу  omichkanatali@gmail.com. У першій задачі ви заповняєте таблицю та відповідаєте на питання, у другій задачі – відповідаєте на питання. Google вам у допомогу!!! 
   
Задача № 1

            У таблиці приведені дані про найвищі гірські вершини різних частин світу.

Частина світу (країна)

Європа

Азія

Африка

Америка

Україна

Назва


Ельбрус

Еверест

Кіліманджаро

Аконкагуа


Говерла
Висота над рівнем моря, м

5642

8848

5895

6959

2061
Температура на вершині,





Тиск на вершині,
мм. рт. ст.






         Відомо, що атмосферний тиск, густина повітря та температура зменшуються з висотою. Температура зменшується на 6 0С при збільшені висоти на 1000 м. При невеликий  зміні висоти тиск на кожні 100 м зменшується на 10 мм. рт. ст. Якщо ж зміна висоти значна, залежність атмосферного тиску від висоти досить складна, але її можна виразити за допомогою графіка, який приведено на рисунку 1.
            Зменшення атмосферного тиску та густини повітря впливає на здоров’я людини та приводить до кисневого голодування, що дуже  небезпечно. Як людина переносить різну висоту?
1,5 – 2 км. Це безпечна або індиферентна зона, в якій не спостерігається жодних суттєвих змін фізіологічних функцій організму.
2 – 4 км. Зона повної компенсації: спостерігаються деякі порушення в діяльності серцево-судинної системи, органів відчуттів та ін., які завдяки мобілізації резервних сил організму швидко зникають.
4 – 5 км. Зона неповної компенсації: спостерігається погіршення загального самопочуття.
6 – 8 км. Критична зона: спостерігаються серйозні функціональні розлади життєдіяльності організму.
Більше 8 км. Смертельна зона: людина може знаходитися на цій висоті без дихального апарату лише деякий час – 3 хвилини. На висоті 16 км – 9 секунд, після чого настає смерть.

  •          Визначити температуру на вершинах гір, якщо у підніжжя кожної температура     30 0С та заповнити таблицю.
  •          Встановити, на вершинах яких гір круглий рік лежить сніг, та чому?
  •          За допомогою рис. 1 визначити тиск на вершинах гір та заповнити таблицю.
  •          Вершини яких гір неможливо подолати без кисневих балонів?



Рис. 1. Залежність атмосферного тиску від висоти.
Задача № 2

            У будинку одна кімната освітлюється лампою розжарення потужністю 75 Вт, а інша – більш сучасною світлодіодною лампою потужністю 9 Вт. Лампа розжарення коштує 9 грн, а лед-лампа – 89 грн. Електроенергія, яку споживають лампи, визначається за формулою А = Р·t, де Р – потужність, виражена у кВт, а t – час, виражений у годинах. Протягом місяця (30 діб) кожна з ламп працює по 5 год  у день. Відомо, що лед- лампа на випромінювання витрачає 90 % своєї потужності, а лампа розжарення – лише 10 %.
  •          Порівняйте потужність випромінювання лампи розжарення та лед-лампи.
  •          Визначте та порівняйте споживану за місяць електроенергію лампою розжарення та лед-лампою.
  •          Визначте та порівняйте вартість електроенергії, споживаної лампами, якщо тариф – 0,9 грн за 1 кВт·год.
  •          Визначте, за скільки місяців окупиться лед-лампа.

Географія 8 клас
Шановні учні, для того, щоб пройти практику, вам потрібно:
·        Переглянути чотири відео ролика про Тясминський каньйон
  •         Знайти інформацію про подібні каньйони на території України
  •         Список каньйонів та їх фотографії у вигляді презентації присилаєте кожен з вас на адресу  omichkanatali@gmail.com.
  •         Додатковий бонус буде тим, хто надсилає своє фото у  Тясминському каньйоні або на туристичній доріжці до каньйону. Протягом двох днів (03.06 та 04.06, для цього і виставляю завдання з географії раніше) ви можете потрапити на туристичну тропу або каньйон та зробити фото.

Немає коментарів:

Дописати коментар